Gañadores do Certame de 2010

Consulta regularmente esta lista. Iremos actualizándoa cos nomes dos gañador@s!

Artes Plásticas


Composición do Xurado

  • Presidenta: Yolanda Otero Balsa
  • Vogais: Xoan Arias Soler, Cecilia Doporto Regueira, Esperanza Lema Bouzas
  • Secretario: José Manuel Ramberde Sexto

Finalistas da modalidade de Pintura

  • José Andrés Santiago Iglesias, pola obra “Ama de casa (fetiches)”
  • Miguel Cuba Tabeada, pola obra “Nova Babilonia”
  • Tania Cuíña Gómez, pola obra “Rururbanización” 
  • Iago Eireos Franco, pola obra “Gipsy” 
  • Sheila Pazos Silva, pola obra “ST”
  • Alexandra Agis García, pola obra “Habitación cerrada”

Finalistas da modalidade de Escultura

  • Sheila Pazos Silva, pola obra “ST”
  • Pablo Rodríguez Barreiro, pola obra “Brain storm” 
  • Oliver Requeijo Fernández, pola obra “Me das cera?” 
  • Montserrat Piñeiro Torres, pola obra “Hic et nunc” 
  • Tania Pérez Arribas, pola obra “Al otro lado del espejo”

Finalistas da modalidade de Fotografía

  • Daniel Candal Álvarez, pola obra “Todos íbamos en ese tren”
  • José Collazo Méndez, pola obra “Hk”
  •  David Rodríguez Casas, pola obra “Pegadas do tempo” 
  • Marta González Suárez, pola obra “Suspensions”
  • Javier López Prol, pola obra “Miradas”
  • Pablo Alonso Rodríguez, pola obra “Kyoto”

Premiados

  • -1º premio: Miguel Cuba Taboada pola obra "Nova Babilonia"
  • 2º premio: Sheila Pazos Silva pola obra "Sen título"
  • 3º premio (compartido):
  • - Pablo Rodríguez Barreiro pola obra "Brain Storm"
  • - Marta González Suárez pola pobra "Suspensións"--

Mencións de Honra

  • - Oliver Requeijo Fernández pola obra "¿Me das cera?"
  • - Tania Pérez Arribas pola obra "Al otro lado del espejo"
  • - José Andrés Santiago Iglesias pola obra "A.M.A.D.E.C.A.S.A (da serie Fetiches)"

Banda Deseñada


Composición do Xurado

  • Presidenta: Yolanda Otero Balsa
  • Vogais: Henrique Torreiro, Manuel Craneo, Carlos Rafael, Jaime Asensi
  • Secretario: Benito Losada

Premiados

  • 1º premio: José Domingo Used, pola obra "Robot xigante"
  • 2º premio: Diego Blanco López, pola obra "O humor de Mr. T"
  • 3º premio: Miguel Cuba Taboada, pola obra "Ombre Umbre"

Carteis


Composición do Xurado

  • Presidenta: Yolanda Otero Balsa
  • Vogais: Jaime Asensi Cabirta, Roi Fernández Pérez, Diego Asegurado Pérez
  • Secretario: Santiago Aparicio Fernández

Os Gañadores

  • 1º Premio: María Pena Vázquez, pola obra “Cambiar o principio”
  • 2º Premio: Nuria Díaz Berrido, pola obra “Noitiñas de verán”
  • 3º Premio: Brais Rodríguez Verde, pola obra “Únete a banda”
  • Mención de honra: Rocío Vila Belmonte, pola obra “Ideas xurdidas no camiño”

Graffiti


Composición do Xurado

  • Presidenta: Yolanda Otero Balsa
  • Vogais:Xulio Vázquez López, Amabel González Troncoso, Pascual Villaverde Núñez, Antonio Barbará Fernández
  • Secretaria: Mª Luisa Rodríguez Bello

Finalistas Graffiti:

  • Brais Rodríguez Trigo, pola obra "Graffiti e natureza"
  • Alejandro Castro Rey, pola obra "Heads and shoulder..."
  • Francisco J. Quintas Iglesias, pola obra "Metapieza U.S el señor Paco"
  • Javier Ramírez Troncoso, pola obra "Strong colors"
  • Cristian Diamante Aguilar, pola obra "Ti que cres?"
  • Lucas Rocoy Castro, pola obra "Borralla mental"

Os Gañadores

  • 1º premio: Alejandro Castro Rey, pola obra "… Heads and shoulder, knees andtoes. Knees and toes…"
  • 2º premio: Lucas Ricoy Castro, pola obra "Borralla mental"
  • 3º premio compartido: Brais Rodríguez Trigo, pola obra "Graffiti e natureza"
  • 3º premio compartido: Cristian Diamante Aguilar, pola obra "Ti que cres?"

Moda


Composición do Xurado

  • Presidente: o director xeral de Xuventude e Voluntariado, ou persoa na que delegue
  • Vogais: Cristobal Vidal González, Pilar Bande Rodríguez, Ana Fuentes Crego, Fernando Franco Gómez, Fernanda Tabarés Domínguez
  • Secretaria: Isabel Gómez Carrera

Os Gañadores

  • 1º premio: Leticia Blanco Hermida pola obra "Oxford versus Cambridge"
  • 2º premio: Isabel Piñar Fraga pola obra "Future-Looking Back"
  • 3º premio: Alberto Neves Gómez pola obra "Leche, principio del proceso de la desnaturación"

Os 10 Finalistas

  • Alba Bermúdez Rivera, pola colección “Apollo 11”
  • Isabel Piñar Fraga, pola colección “Future-looking back”
  •  María Fente González, pola colección “El ángel azul” 
  • Alberto Neves Gómez, pola colección “Leche, principio del proceso de la desnaturalización” 
  • Raquel Pereiro López, pola colección “Meeting pot” 
  • Diana Díaz Salgado, pola colección “We are” 
  • Antía López Cedrón, pola colección “Acerca de la camisa (about the shirt)”
  •  Leticia Blanco Hermida, pola colección “Oxford versus Cambrige” 
  • Francisco Javier Nogueira Loira, pola colección “A ilusoria demencia de Juana I de Castela”
  • Eva Soto Conde, pola colección “Paxaros na cabeza”

Deseño de Xoias


Composición do Xurado

  • Presidenta: Yolanda Otero Balsa
  • Vogais: Carmen Pichel Sousa, Mónica Castro Suárez, Francisco Javier Pernas Gentil
  • Secretaria: Mª Luisa Roca Filgueiras

Finalistas:

  • Damián Alonso Ares, pola obra “Monumentos sobre a terra”
  • Rebeca Abadía Gil, pola obra “Entroido rolo”
  • Andrea Piñeiro Piñeiro, pola obra “Mare mio”
  • Ana Seara Ferreiro, pola obra “Gaiolas”
  • Verónica Jorge Carballeda, pola obra “Pensamentos zen”
  • Eva Soto Conde, pola obra “A xoia do coleccionista”

Os Gañadores

  • 1º premio: Eva Soto Conde pola obra "A xoia do coleccionista"
  • 2º premio: Rebeca Abadía Gil pola obra "Entroido rolo"
  • 3º premio: Damián Alonso Ares pola obra "Movementos sobre a terra"
  • Mención de honra: Andrea Piñeiro Piñeiro pola obra "Mare mío"

 

Música


Composición do Xurado

  • Presidenta: Yolanda Otero Balsa
  • Vogais: José Vicente Martínez Ferreiro; Tito Lesende Galán e Belén Xestal
  • Secretaria: Clara Rivas González

Premiados

  • 1º premio Miguel Angel Alonso Fernández
  • 2º premio Projecto Trepia (Asociación cultural Trepia)
  • 3º premio Aida Alonso Iglesias

Finalistas

  • Miguel Angel Alonso Fernández
  • Pink Blanket e Pipo Alvariño
  • Código Seda
  • Aida Alonso Iglesias
  • Proyecto Trepia

Mencións de honra

  • ---

Poesía


Composición do Xurado

  • Presidenta: Yolanda Otero Balsa
  • Vogais: Luis Blanco Vila, Noemí Martínez Ferreiro; David Pérez González
  • Secretaria: María Jesús López Cernadas

Premiados

1º Premio: Gonzalo Hermo González, pola obra “Crac”

2º Premio: Jacobo Llamas Martínez, pola obra “Terapia gestáltica”

3º Premio compartido: Roi Vidal Ponte, pola obra “Pop”

3º Premio compartido: Celia Parra Díaz, pola obra “Código morse”

Mencións de honra

  • ---

Relato


Composición do Xurado

  • Presidenta: Yolanda Otero Balsa
  • Vogais: Luis Blanco Vila; Noemí Martínez Ferreiro; Anxos García Sumay
  • Secretaria: Consuelo Méndez Mouzo

Premiados

1º Premio: Enrique Bernárdez Reigosa, pola obra “Xetréceme”

2º Premio: Lorena Rivero Rodríguez, pola obra “Barlovento”

3º Premio compartido: Tito Pérez Pérez, pola obra “O derradeiro lobo cerval”

3º Premio compartido: Elena Rojo Joga, pola obra “O día que voltou a moda dos dinosaurios”


Teatro


Composición do Xurado

  • Presidenta: Yolanda Otero Balsa
  • Vogais: Mela Casal Devesa; Xavier Picallo Piñón; David Lendoiro Perdomo
  • Secretaria: Ángela Fernández Rey

Os Gañadores

  • 1º premio: Mequetrefes Teatro, pola obra "In-comunicando"
  • 2º premio: Non si? Teatro, pola obra "Xogando Shakespeare"
  • 3º premio compartido: Asoc. Cultural Bicodobrelo, pola obra "Matilde"
  • 3º premio compartido: Teatro da Falúa, pola obra "The Faluas's Rocky Horror Show"

 

As obras finalistas

                 OBRAS                     NOME GRUPO DE TEATRO

  • "In-comunicando"                            Mequetrefes
  • "A cantante calva"                           Andaravía Teatro
  • "Matilde"                                        Asociación cultural Bicodobrelo
  • "The Faluas's rocky horror show"   Teatro da Falúa
  • "Xogando Shakespeare"                 Non si? Teatro
  • "Crónicas daquela escola"              Grupo  Teatro da Bibl. Antas de Ulla

Videocreación


Composición do Xurado

  • Presidenta: Yolanda Otero Balsa
  • Vogais: Eloy Domínguez Serén; Francisco Freire Magariños; Juan Pablo Etcheverry Ciancio
  • Secretaria: María Luisa Rodríguez Bello

Premiados

1º Premio: Sofía Grandío Barrio, pola obra “…de tripas corazón”

2º Premio: Diego Boullosa Pintos, pola obra “Concerto almorzo”

3º Premio compartido: Cristina Ferreiro Real, pola obra “Así non se pace féliz”

3º Premio compartido: Pablo González Muñiz, pola obra “Rew”

Monólogos


A especialidade de Monólogos, recollida na Orde do 29 de xuño de 2010, sección décimo segunda, artigo 30º, pola que se convoca o programa Xuventude Crea, queda suspendida por non acadar unha participación mínima de dez solicitudes, segundo recolle o artigo 3º.5 da dita orde.

Últimas novas