Gañadores do Certame de 2009


Artes Plásticas


Finalistas das especialidades de Artes plásticas: fotografía, escultura, instalacións e pintura


Fotografía:
  • Mª Lourdes Nistal Díaz pola obra "A túa mirada"
  • Marta González Suárez pola obra "Luscofusco"
  • Lúa Ocaña Ruibal pola obra "Recubrementos"
  • Francisco Doel Vázquez pola obra "Dar a luz"
  • Julia Aranda Girón pola obra "Sen título"
Escultura:
  • José Andrés Santiago Iglesias pola obra "Entomologica" I (da serie origami)
  • Ismael Teira Muñiz pola obra "Espida"
  • Rodrigo Currás Tores pola obra "Monte queimado, monte fechado"
Instalacións:
  • Sabela Barreiro González pola obra "Recordos de identidade"
  • Salvador Neira Lorenzo pola obra "Recursos naturais"
  • Silvia Carballo Rodríguez pola obra "En el mar de mi interior"
Pintura:
  • Marta Verde Baqueiro pola obra "Divini-ti"
  • Xiana Alonso Padín pola obra "Sen título"
  • Beatriz Suárez Saa pola obra "Autoretrato"
  • Cora Vidal Fernández pola obra "Noventa e oito horas e vintecatro minutos"
  • Gema López González pola obra "Sentimento de frío"
  • Víctor García Alonso pola obra "Venus in furs (Paco)"

Premiados artes plásticas

Mencións de honra

  • Mención de honra: Víctor García Alonso pola obra "Venus in furs (Paco)"
  • Mención de honra: Sabela Barreiro González pola obra "Recordos de identidade"
  • Mención de honra: José Andrés Santiago Iglesias pola obra "Entomologica I (da serie origami)”
  • Mención de honra: Ismael Teira Muñiz pola obra "Espida"
  • Mención de honra: Marta González Suárez pola obra "Luscofusco"
  • Mención de honra: Francisco Doel Vázquez pola obra "Dar a luz"

Xurado Artes Plásticas

Presidenta:

  • Yolanda Otero Balsa

Vogais:

  • Francisco Lareo Morao
  • Esperanza Lema Bouzas
  • Xoan Arias Soler
  • Francisco Lapeña Otero

Secretaria:

  • Carmen Campos Álvarez


Banda Deseñada


Gañadores


O xurado:

Presidenta:

  • Yolanda Otero Balsa, subdirectora xeral de Promoción de Actividades

Vocais:

  • Jaime Asensi Cabirta
  • Manuel Pena Villar "Manel Cráneo"
  • Francisco Javier da Silva Irago "Kiko da Silva"
  • Henrique Torreiro Sebastián

Secretario:

  • Benito López Losada, director da Casa da Xuventude de Ourense

Carteis


Premiados Carteis:


Xurado


Presidenta:

  • Yolanda Otero Balsa

Vogais:

  • Jaime Asensi Cabirta
  • Diego Asegurado Pérez

Secretario:

  • Santiago Aparicio Fernández

Deseño de Xoias


Finalistas da especialidade de Deseño de xoias:

  • Anjara María Martínez Rey pola obra "Os cadriños"
  • Alejandra Giz Álvarez pola obra "Atomic"
  • Emilio Martínez Conde pola obra "Elizabeth"
  • Mª Lucinia Freijo Loureiro pola obra "O voo do viño"
  • Raquel Rapp Álvarez pola obra "T_Vis_T"
  • Andrea Piñeiro Piñeiro pola obra "Afianzamentos vexetais"
  • Erika Trommer pola obra "Cyclorama"
  • Libertad Baz Rodríguez pola obra "Arquitecturas salgadas"
  • Natalia Olarte Salazar pola obra "Ángel sen cabezas"
  • Andrea Sánchez Cano pola obra "Trepadores"

Premiados Deseño de xoias

  • 1º Premio: Erika Trommer pola obra "Cyclorama"
  • 2º Premio: Libertad Baz Rodríguez pola obra "Arquitecturas salgadas"
  • 3º Premio compartido: Andrea Piñeiro Piñeiro pola obra "Afianzamentos vexetais"
  • 3º Premio compartido: Natalia Olarte Salazar pola obra "Ángel sen cabezas"

Xurado:

Presidenta:

  • Yolanda Otero Balsa

Vogais:

  • Carmen Pinchel Sousa
  • Sousa Vázquez Pereira

Secretaria:

  • Clara MªRivas González

Poesía


Premiados:

Xurado:

Presidenta:

  • Yolanda Otero Balsa

Vogais:

  • Luis González Tosar
  • Argimiro Bautista Villar González

Secretaria:

  • Mª Jesús López Cernadas

RELATO BREVE


Premiados



Xurado:


Presidenta:

  • Yolanda Otero Balsa

Vogais:

  • Antón Riveiro Coello
  • Mª Ángeles García Sumay
  • José Miguel Alonso Giradles

Secretaria:

  • Mª Consuelo Méndez Mouzo

Graffiti


Finalistas de Graffiti:


  • Roberto Sila Escariz Ferreira pola obra “O arte está na rúa”
  • Jorge Liñares Lobon e Guillermo Ramirez Gaspar pola obra “Nove, oito, un rock”
  • David Brey Vázquez pola obra “Fetosintesis”
  • Camilo González Dasilva pola obra “Wild stail nuca morre”
  • Carlos Gómez Martín pola obra “3D cartonx”
  • José Antonio Rodríguez Lagoa pola obra “Comic na cidade”

Xurado Graffiti:


Presidenta:
  • Yolanda Otero Balsa

Vogais:

  • Oscar Xavier Castro Martínez
  • Pascual Villaverde Núñez

Secretaria:

  • Mª Luisa Roca Filgueiras

Premiados Graffiti

  • 1º Premio: David Brey Vázquez pola obra “Fetosintesis”
  • 2º Premio: José Antonio Rodríguez Lagoa pola obra “Comic na cidade”
  • 3º Premio: Carlos Gómez Martín pola obra “3D cartonx”

Moda


Xurado


Presidenta:
  • Carmen Bianchi Valcarce
Vogais:
  • Cristóbal Vidal González
  • María Mariño López
  • Pilar Bande Rodríguez
  • Teresa Abalde Campaña
  • Ana Fuentes Crego
  • Fernando Franco Gómez
  • Fernanda Tabares Domínguez
Secretaria:
  • Isabel Gómez Carrera

Finalistas

  • Sandra López Rodríguez pola colección "Envolturas"
  • Raquel Pereiro López pola colección "Sen identidade"
  • Catarina López Carballeira pola colección "Sin presión"
  • Jesica Costas Alonso pola colección "Ratiñas de Laboratorio"
  • María Rosa Martínez Isla pola colección "Nipona"
  • Alejandra López Durán pola colección "1995"
  • Beatriz Álvarez Vieira pola colección "La persistencia de la memoria"
  • Nerea Moldes Montes pola colección "Glamour na rúa"
  • María Victoria Estévez Pérez pola colección "Baobabs"
  • Antonio Javier Santos Pérez pola colección "The little bastard"

Premiados Moda

  • 1º Premio: María Rosa Martínez Isla pola colección "Nipona"
  • 2º Premio: María Victoria Estévez Pérez pola colección "Baobabs"
  • 3º Premio: Jesica Costas Alonso pola colección "Ratiñas de Laboratorio"

Música


Xurado:


Presidenta:

  • Yolanda Otero Balsa

Vogais:

  • Cristina González Vickberg
  • Miguel Alonso Boo
  • José Vicente Martínez Ferreiro

Secretaria:

  • Isaura Raviña Carbia



Finalistas da especialidade de Música:

  • Sínefres polas cancións "Astronauta" e "Todo para ti"
  • Hugo Torreiro polas cancións "Por verte sorrir" e "Galiza"
  • Chotokoeu polas cancións "Co paso do tempo" e "Tappin"
  • Beatus Ille polas cancións "Go my Hoody" e "Zicatriz"
  • Pi graos polas cancións "Pídeo por favor" e "Unha noite de mércores"
  • Duplo Son polas cancións "Casa do río" e "Despois"

Premiados música


Teatro


Xurado:


Presidenta:

  • Yolanda Otero Balsa

Vogais:

  • María Mera Constenla
  • Cecilia Doporto Regueira
  • Manuel Guede Oliva
  • Camilo Franco Iglesias

Secretaria:

  • Ángela Fernández Rey

Finalistas:

  • Mequetrefes coa obra “Só vostede e máis eu”
  • Tangatutanga Teatro coa obra “Aberto por folga. Cabaré laboral”
  • Grupo de teatro IES Vilar Ponte coa obra “Commedia. Un xoguete para Goldoni”
  • Grupo de teatro NNC coa obra “Fin de partida”
  • Teatro da Falúa coa obra “Zorro”
  • Grupo Upiaska de Fingoi coa obra “Antígona vive”

Premiados teatro

  • 1º Premio: Tangatutanga Teatro pola obra “Aberto por folga. Cabaré laboral”
  • 2º Premio: Grupo de teatro IES Vilar Ponte pola obra “Commedia. Un xoguete para Goldoni”
  • 3º Premio: Grupo Upiaska de Fingoi pola obra “Antígona vive”

Videocreación


Xurado

Presidenta:

  • Yolanda Otero Balsa


Vogais:

  • Jesús Antonio Fraga Fraga
  • Rita Martín Sánchez
  • Secretario:
  • José Manuel Ramberde Sexto

Premiados:

 

Últimas novas