Gañadores do Certame de 2007


Audiovisual


Gañadores

  • 1º Premio: Sabela Pernas Soto, pola obra "Ciclo combinado"
  • 2º Premio: Raul García Pérez, pola obra "O crilo"
  • 3º Premio: Elena Louro Fustes, pola obra "Sinfonía humana"

Banda de Música


Finalistas

  • "Fantasía en Do" de David Fiuza Souto.

Gañadores

  • 1º Premio: Deserto
  • 2º Premio: Deserto
  • 3º Premio: "Fantasía en Do", de David Fiuza Souto

Banda Deseñada


Gañadores

  • 1º Premio: Declarado deserto polo xurado
  • 2º Premio: D. Jerónimo Piñeiro de Castro, pola obra "Teo vai ó inferno"
  • 3º Premio: Brais Rodríguez Verde, pola obra "A casa de mamá"

* Mencións de honra:

  • Dna. Laura Velasco Vázquez, por "Creba cabezas"
  • Dna. Alba María González López, por "Depresión"

Carteis


Gañadores

  • 1º Premio: D. Alexandre Grande Babarro, pola obra "Cultura inédita"
  • 2º Premio: Dna. Gemma Pérez Feijoo, pola obra " ¿Gústache o teatro?"
  • 3º Premio: Dna. Carolina Fernández Fraga, pola obra " Nin príncipes nin hostias"

* Mención de honra:

  • Dna. Patricia Brito Domínguez, por "Sen título"

Música


Finalistas

  • Diskordia, polas cancións De que me vale? e Nunca xunto a ti.
  • Ataque Escampe, polas cancións Tango do sintasol e Ana e o caracol.
  • Guezos, polas cancións Manoliño e Lonxe na memoria.
  • Som do Galpom polas cancións Dende a moniña e Na cama.
  • Susana Garrido Pombo polas cancións Eu non sei e María.
  • Día Descalzo polas cancións Miña vida e A partir de hoy.

Gañadores

  • 1º Premio: Ataque Escampe, polas cancións Tango do sintasol e Ana e o caracol.
  • 2º Premio: Som do Galpom polas cancións Dende a moniña e Na cama
  • 3º Premio: Susana Garrido Pombo polas cancións Eu non sei e María.

Poesía


Gañadoras

  • 1º Premio: María Arce Barreiro, coa obra "A máquina de horas".
  • 2º Premio: Alba Cid Fernández, coa obra "Versomancia".
  • 3º Premio compartido:
  • Silvia Penas Estévez, coa obra "A tiranía do des".
  • Silvia Díaz Iglesias, coa obra "De carne e gozo".

Relato


Gañadores

  • 1º Premio: Mónica Fernández Armesto, pola obra "A vida que me debes".
  • 2º Premio: Paulo Martínez Lema, pola obra "O profeta".
  • 3º Premio: Gerardo Neira Pereira, pola obra "A lenda do comebrasas".

Teatro


Finalistas

  • ´A última balada´, de Teatro no Aramio.
  • ´Cando a noite cae´, de Teatro da Falua.
  • ´Unha parella ideal´, de Teatro Quarto Escuro.
  • ' Interview a Mrs. Morta Smith´, de Murmurios.
  • ´Os sen tren´, de Os Containers.
  • ´Pic - nic´, de Non si? Teatro.

Gañadores

  • 1º premio: "Pic - nic", de Non si? Teatro.
  • 2º premio: "Cando a noite cae", de Teatro da Falua
  • 3º premio: "Os sen tren", de Os Containers.

Últimas novas